Japon Takvimine Göre Cinsiyet Belirleme - Yepyeni Bir Yöntem!

Bebek planı yapan eşlerin bebeklerinin cinsiyetini henüz gebelik süreci başlamadan yada gebelik sürecinin ilk haftalarında öğrenme arzuları bütün aileler için çok büyük bir merak konusudur. Japon takvimi bebek cinsiyeti bu tekniklerden bir tanesidir. 

İşin ilginç yanı bu konu ile ilgili hususlar Ülkemizde yaygın olduğu gibi bütün dünyada da oldukça yaygın olarak kullanılan yöntemler vardır. Haliyle Ülkemizde de zaman içinde bebeklerin cinsiyetini belirlemek için Çin Takvimi, Japon Takvimi ve Rus takvimi gibi teknikler kullanılmaktadır.

Sponsorlu bağlantılar

Bizlerde bu konuyu sizler için araştırdık ve bu yazımızda Japon Takvimi ile bebek cinsiyetini belirleme konusu açıklamaya çalıştık. Türkiye'de ilk defa Japon Takvimi ile cinsyet hesaplaması bu site üzerinde yer almaktadır. ,

JAPON TAKVİMİ İLE CİNSİYET HESAPLAMA
Japon Takvimi

OKUMANIZ GEREKEN ÖNEMLİ MAKALELERİMİZ

Rus Takvimine Göre Cinsiyet Hesaplama

Çin Takvimine Göre Cinsiyet Hesaplama

Gebelik Haftanızı Hesaplayın

UYARI : Yazımızın en başında ifade etmek isteriz ki bu yazımızın sitemizde ki diğer yazılardan farklı olarak bilimsellikle hiçbir ilgisi yoktur.  Ancak meraklı annelerin meramını gidermek ve birazda magazinsellik açısından bu yöntem hakkında sizlere bilgi vermek istedik.

Japon takvimi cinsiyet hesaplamasının mantığı nedir?

Henüz bebek planlaması yapan ailelerin (eşlerin) gebelik sürecinden önce bebeğin cinsiyetini etkileyecek ilişki süreci yaşamasını ifade etmektedir. İşin ilginç yanı teknolojinin gözbebeği Japonya’da bu takvime oldukça itimat ediliyor olmasıdır.
Japon takvimini bilimsellikten uzak olmakla birlikte kültürel bir miras olduğunu düşündüğüm için bu konuyu Doktora dersinde Sosyolog olan hocam ile tartıştım. Ben hocamın bu konuyu eleştireceğini ve saçma bulacağını düşünürken bu konunun Japonların ruhunu anlamak için güzel bir kültürel miras olduğunu ifade etti. {

Bu durum bizlere gösteriyor ki gerek Japonların Gebelik hesaplama takvimi ve gerekse Çin takvimi büyük bir kültürel miras. Her iki toplumun yüzyıllardır inanç sistemleri ile şekillenen bir birikimi söz konusu.

Japon takviminin diğer takvimlerden en büyük farkı olasılık üzerine kurulmuş olmasıdır. Bebeğin cinsiyetini olasılıklarla tahmin etmektedir. 

Japon takvimi cinsiyet hesaplama nasıl yapılır? 

Japon takvimi iki aşamalı hesaplamadan oluşur. Yukarıda yer alan otomatik hesaplama sisteminden bu hesabı yapabilirsiniz. Aşağıda ise bu hesaplamanın mantığını sizlere anlatmak istedik.

Hemen aşağıda yer alan tabloyu dikkatlice bakınız. İncelemenize gerek yok. Çünkü size gerekli olan bilgiyi biz açıklayacağız.

  • Tablonun üst sekmesinde sütunlarda babanın doğduğu aylar, satırlarda ise annenin doğduğu aylar sıralanmıştır.
  • Japon takvimine göre bebek cinsiyeti hesaplamak isteyen çiftler tabloda doğdukları ayları işaretleyerek birleştiği noktayı bulurlar.
  • Tabloda dikkat ettiğiniz gibi 1 ‘den 12’ye kadar rakamlar sütünlara yazılmıştır.
  • Dolayısı ile anne ile babanın doğdukları ayları bulup birleştirerek kesiştiğiniz noktayı bulunuz. Burada yer alan rakam bir sonra ki hesabımızda bizlere yardımcı olacaktır.

Örnek : Babanın doğduğu ay Haziran ayı, Annenin doğduğu ay Mayıs ayı olsun. Hamileliğin başladığı ayı ise Nisan ayı kabul edelim. Tabloya baktığımızda babanın doğduğu ay ile annenin doğduğu ayın kesiştiği nokta 9 rakamına denk gelmektedir.(Tablo-1 'e bakılır.)  

JAPON TAKVİMİ

 TABLO - 1 (BÜYÜTMEK İÇİN RESMİN ÜZERİNE TIKLAYINIZ)

 Tablo - 1'de annenin doğum ayını, babanın doğum ayını baz alarak elde ettiğimiz 9 değerini bulmuştuk. Tablo 2'de üst kısımda 9 değerini olduğu sütuna gidip alta doğru hamileliğin başladığı ay olan Nisan ayını buluyoruz. Gördüğünüz üzere  Erkek için altı adet çarpı (XXXXX) işareti varken. Kız için tek bir adet çarpı (X) işareti bulunmaktadır. Bu demek oluyorki yüzde 83 ihtimalle bebeğin cinsiyeti erkek, yüzde 17 ihtimalle bebeğin cinsiyeti kız olacak. 

JAPON TAKVİMİ

Tablo - 2  (BÜYÜTMEK İÇİN RESMİN ÜZERİNE TIKLAYINIZ)

Dünyada Japon Takvimi ile Bebek Cinsiyeti hesaplama

Yazımızın başında da ifade ettiğimiz gibi Japonlar bu takvime kültürel açıdan oldukça inanmaktadır. Bizler için ilginç gelen tarafı ise Japon bilim adamlarının dahi bu takvime oldukça itimat ediyor olmasıdır.

Japonların geleneksel toplum yapısından kaynaklı bir inanç sistemi olduğunu ve bu takvime göre kendilerinin dahi bebek cinsiyeti belirlemeyeceğini ifade edilebilir. Tarihten gelen geleneklerini yaşatma konusunda mahir olan bu toplumun bu takvimi sadece geleneksel olarak kullanmaya devam ettiklerini belirtmek isteriz.

Bu takvim her nasılsa Batı Avrupa’da ve Amerika’da yaygınlaşmaya başlamıştır. Bu yayılmanın sebebinin ise Batının son yüzyılda içine düştüğü boşluğu uzak doğunun sahip olduğu bazı inanç sistemleri ile doldurmak istemeleri yatmaktadır.

3.5849056603774 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Oylar 3.58 (53 Oylar)

Yorumlar

Ane 10,9.1994 baba 9.25.1993
Cevap
Salam mən ana 1985 05 ata 1982 01 axırıncı adet halım 2019 02
Cevap
Ben anne 1985 mayıs baba 1982 yanvar hamılə qaldığım ay fevral
Cevap
Ben 1989 .10.22de doğdum eşim 1982.7.10da doğmuş son adet tarihim 15 ocak
Cevap
Men hamileyem ana(16/02/1992) ata(14/10/1985) son aybasi yanvarin 25 2019 da olub yoxlayib deyerdizda
Cevap
Cvp hemen gelirmi acaba
Cevap
01.01.1989 tarihinde doğdum eşim 05.09.1987 son adet tarihim 29 aralık
Cevap
anne 6 mart baba 14iyun son adet ayi 2 wubat
Cevap
Salam.Kadin 18.05.1999 Erkek 05.06.1981 son aybawi 06fevral 2019
Cevap
Merhabalar ben Gülecan baba doğum tarihi 14 Ağustos 1988 anne doğum tarihi 05/06/1987 son adet tarihi 09/02/2019 cinsiyeti çok merak ediyorum lütfen yardımcı olun
Cevap

Yorum ekle