Twitter Şifremi Unuttum Nasıl Kurtarırım?

Twitter gibi uygulamalarda hesaba erişimin aksamaması için aktif olarak kullanılan bir mail hesabıyla kayıt olmak çok önemlidir. Twitter şifresinin unutulması durumunda şifreyi yenilemek için kayıt olurken kullandığınız e-mail adresi, telefon numaranız ya da Twitter kullanıcı adınızı girmeniz gerekir.

Twitter Şifre Yenileme

Şifre yenilemek için ilk olarak Twitter’in ana sayfasına gidilir. Burada giriş yap kısmının altında “şifremi unuttum” sekmesine tıklanır.  https://twitter.com/account/begin_password_reset

twitter sifremi unuttum

Ardından gelen şifre sıfırlama ekranına telefon numarası, e-posta adresi ya da Twitter kullanıcı adınızı yazın.

 twitter sifre bulma

E-posta ile Twitter şifre yenileme nasıl yapılır?

Şifre sıfırlama ekranına mail adresinizi girdiğinizde “şifreni nasıl sıfırlamak istersin?” şeklinde bir soru sorulur. Hesabınızla ilişkili mail adresinizin ilk iki harfi ekranda görünür ve bu mail adresine bağlantı gönderilmesi sorulur. Mail adresiniz güncelse ve hesabınıza erişiminizde bir sorun yoksa “devam et” butonuna tıklayın. Bağlantı adresine tıkladığınızda “e-mail adresini kontrol et” şeklinde bir uyarı ekranı gelecektir.

twitter sifre dogrulama kodu

Burada şifreyi sıfırlamak istiyorsanız “şifreyi sıfırla” butonuna tıklamanız gerekir.

twitter sifre sifirlama

Gelen pencere Twitter şifre sıfırlama ekranıdır. Buradaki görseldeki gibi yeni şifrenizi girmeniz istenir. Belirlediğiniz şifreyi iki kez yazarak “gönder” butonuna tıklayın. Unuttuğunuz Twitter şifrenizi artık değiştirdiniz.

Telefon numarası ile Twitter şifre yenileme nasıl yapılır?

SMS ile Twitter şifre yenilemek için Twitter giriş ekranında “şifremi unuttum” kısmına tıkladıktan sonra gelen şifre sıfırlama ekranına az önceki gibi mail adresinizi değil telefon numaranızı girin. Ardından “Arama” butonuna basın. “xx ile biten telefonuma kod gönder” yazan bir ekran gelecektir. Bu ekrandaki “devam et” butonuna tıklayın. Telefonunuza Twitter yönetimi tarafından 15 dakika geçerliliği olan bir kod gelecektir. Gelen kodu şifre sıfırlama ekranında bulunan kutucuğa girin ve “Gönder” butonuna tıklayın. Bu aşamadan sonra Twitter şifre değiştirme linkine yönlendirileceksiniz. Burada yeni şifrenizi iki kez yazmanız ve “gönder” demeniz yeterlidir.

Twitter şifre sıfırlama kodu gelmiyor

SMS kodunun gelmesi bazen birkaç dakikayı bulabilir. Telaş yapmayın ve bekleyin. Birkaç dakika geçtiği halde kod hala gelmezse Twitter SMS bildirimlerini kapatmadığınızdan emin olmalısınız. Bunun için e-mail ile Twitter şifrenizi sıfırlayın ve hesabınıza giriş yapın. Ayarlar kısmından mobil bildirimlerini açın.

Twitter Şifre Sıfırlama Ek Bilgiler Ekleme

Twitter şifrenizi unutmadığınız halde ya da şifre yenileme talebinde bulunmadığınız halde ara ara mailinize ya da telefonunuza şifre sıfırlama bağlantıları geliyorsa bu durumdan kurtulmak için şifre sıfırlama ek bilgilerine ihtiyacınız vardır. Şifre yenilemek için daha çok bilgiye ihtiyaç duyulması bu tür maillerin ya da mesajların gelmesini önleyecektir.

Twitter hesabınızı açın. Güvenlik kısmına gelin. “Şifre sıfırlamak için kişisel bilgiler gerekir” sekmesine işaret koyun. Ardından işlemi onaylamak için şifre sıfırlamak için e-mail adresi ya da telefon numarası bilgilerini girmeniz gerekir. Burada e-mail adresinizle birlikte telefon numaranızı da girerseniz, hesabınıza erişiminizi kaybetmeniz durumunda her iki seçenekle giriş yapmanıza olanak sağlanacaktır.

Diğer kurtarma seçenekleri:

Instagram şifre kurtarma

Gmail şifre kurtarma