Yeni Kimlik İçin Randevu Alamıyorum, Alo 199 Cevap Vermiyor!

yeni kimlik randevu alamıyorum

Nüfus Cüzdanlarının yerini dağıtılan Yeni Kimlik Kartlarını almak için randevulu yada randevusuz olarak Nüfus Müdürlüklerinden herhangi birine  başvuru yapabilirsiniz. Ancak son günlerde yaşanan ve bizlere ulaşan en büyük sorunların başında randevu alamama sıkıntısı gelmektedir.  Bu konu hakkında aşağıda yer alan açıklamalarımızı dikkatli bir şekilde okumanızı tavsiye ederiz.

 

YENİ KİMLİK KARTI İÇİN RANDEVU ALMAK ZORUNDA DEĞİLSİNİZ ANCAK...

Nüfus cüzdanlarınızı  çipli kimlik kartları ile değiştirmek için randevu almak zorunda değilsiniz. Ancak son günlerde Nüfus Müdürlüklerinde büyük bir yoğunluk yaşanmaktadır. Yaşanan bu izdihamın sebebi Yeni Kimliklerin vatandaşlar tarafından çok fazla benimsenmesi ve aşırı derecede talep edilmesidir.

Sponsorlu bağlantılar

 

YİNE DE RANDEVU ALMADAN BAŞVURU YAPMAYIN                 

Yukarıda ki başlıkta da belirttiğimiz gibi, randevu almadan başvuru yapabilirsiniz. Ancak Nüfus Müdürlüklerinde şu sıralar büyük bir yoğunluk yaşanmaktadır. Randevu almadan başvurmanız durumunda fazlaca bekleyebilir yada işinizi halledemeden evinize dönebilirsiniz. Tabi ki küçük şehirlerdeki yoğunluk metropollerdeki kadar olmayacağı da aşikardır.

 

YENİ KİMLİK RANDEVUSUNU NEDEN ALAMIYORUM?

Çipli kimlik kartlarını almak için randevu alamamanızın birkaç nedeni bulunmaktadır. Bunlardan ilki yaşanan aşırı talebin internet ortamında yada Alo 199 Çağrı hattında da yaşanıyor olmasıdır.

Biran da bir çok insanın internet ortamında randevu almak istemesi geçici sıkıntılara sebep olmuş, ancak bu sorun tamamen çözüme kavuşturulmuştur.  Aynı şekilde Alo 199 Çağrı hattında da yaşanan geçici sorunların tamamen çözüme kavuşturulduğunu ifade etmek isteriz.

Bir diğer sorun ise önümüzde ki günlerin bütün randevuları dolmuş durumda. Hatta bazı yerlerde önümüzde ki  iki ayın randevuları dolmuş durumda.

 

RANDEVU ALMAK İÇİN DAHA FAZLA GEÇ KALMAYIN

Her geçen gün yeni kimlik kartlarına olan talebin arttığını belirtelim. Çünkü bir çok vatandaş üç yılı beklemeden bir an evvel yeni kimliğini almak istemekte. Hatta kimlik kartlarını alıp, çevresine götürdükten sonra bu talep çevresi tarafından da iyice artmaktadır.

Dolayısı ile önümüzdeki süreçte randevu tarihleri daha da ötelenebilir.

Sponsorlu bağlantılar

 

 

RANDEVU DA YAŞANAN YOĞUNLUK NE KADAR SÜRER

Randevu yada başvuruda yaşanan bu yoğunluğun zaman içerisinde azalacaktır. Birde bu yoğunluğun sebebi yeni kimliklerin toplum tarafından çok beğenilmesi olduğunu ve üç yılın sonunu beklemeden bir an önce almak istemelerinden kaynaklı olduğunu belirtelim.

Nüfus Müdürlükleri çok iyi hazırlandı bu sürece. Hatta ilerleyen süreçte pasaport ve ehliyet dağıtımları da Nüfus Müdürlükleri tarafından yapılacak. 

 

RANDEVU ALAMIYORUM ANCAK  İŞİM ÇOK ACİL

Bu durumda olan kişilerin zaten randevu almadan başvuracağını belirtmiştik. Bu şekilde bir durumu olan kişilerin sabahın  erken saatlerinde gitmesinin faydalı olabileceğini belirtelim. Aksi taktirde günün geç saatlerine kadar beklemek zorunda kalabilir yada işinizi tamamlamadan evinize dönmek zorunda kalabilirsiniz.

Bu durum karşısında sabahın erken saatinde giderek başvurunuzu yapınız. Ayrıca Nüfus Müdürlüklerinde görevli memurları lütfen anlayışla karşılayınız. Bu yoğunluğun geçici olduğunu unutmayınız.

 

Yeni kimlik randevu alma

Alo 199 Hattı

 

2.4 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Oylar 2.40 (10 Oylar)

Yorumlar  

Noterde işimi yapamadım git kimlik değiştir dediler gittim randevu dediler aradım 3 ay sonra dediler.. Bu ne kardeşim kendi ülkemde kimliksiz damgası yedim.. Facebook ta gezerken Tescil İşlemleri adında bi sayfayla karşılaştım adamlar işin kurdu olmuş ertesi güne randevu buldular bana aldıkları para helal olsun aylarca müşteri bulamadığım evimi satabildim
Cevap
Saatlerden beri uğraşıyorum yoğunluk falanda yok ne telefondan nede internetten cevap veren yok.Saçma saban şeyler gereksiz para tuzağı yazıklar olsun yazıklar bu insanların hali ne olacak böyle
Cevap
biyle sacmmmmaaaa birseyyyy yookkk kural ckryonuzzzz iyyyiiii tammammaammmm ddddaa kardesim clsyoruz sabah 5 de gliyoruz aryoruz 199 u 2 saat aclmyor tek vardiyamı calsyorlar bilerekmi acmyorlaaar kardeeesiiimmm yyeeeettteeer mileti yediniz bitirdinizz yeeettteeer somurgecilller konore zam herseye zam sonrada 2.140 yeteeerr isciye neye yeeeteeerr neye su ise bak ya siz verin karddeessiim oynuzu surunun boylr surunun
Cevap
Eşim çalışıyor ve sigortalı ben ev hanımıyım ve çalışmıyorum sigortam yok 3 tane çocuğum var hak edebilirmiyim
Cevap
ne telefon ne internet randevu alınmıyor randevusuz gittim işlem yapılmadi içerde full Suriyeli kendimi mülteci hissettim hizmet mizmet yok hepsi hikaye
Cevap
ya randevu verin yada eski kimliklere geçersiz muamelesi yapmayın vatandaşın her işine takoz koyuyorsunuz 1 aydır ne internetten nede199 dan randevu alabiliyoruz
Cevap
Yeni kimlik kartaları Vatandaşlar tarafindan cok benimsendi çok hoşuna gitti yazmışsıniz hiçte benimsenmedi biz kimliklerimizden memlunduk mecbur birkildığımiz icin değiştirmek zorunda bırakılıyoruz benim kızim bu yıl universte sınavlarına girecek yeni kimlik olması gerekiyormuş ben ehliyet alicam yeni kimlik soruluyor bu gun bankada dahi soylediler değiştirin diye sizin anlıyacağıniz yeni kimlik beğenildigi için değil mecbur bırakildıği için almak zorundayız yoksa biz eski kimliklerimizden gayet memlunduk en azindan dinimiz uyruğumuz belli idi yenilerde hiç biri yok
Cevap
Bencede yuh kaç gündür randevu alamıyorum gidiyorum sıra kalmadı memurlar biraz fazla çalışsın bi tarafları eksilmez 
Cevap
yuhhh başka sözüm yok
Cevap
Sistemi kuruyorlar ama, denetlemek yok.Vatandaş olarak kanun, nizama tabiyiz, çalışanlar hep aynı formatta kalmış. Devlet dairesi işler yetişir, kendini yorma. Bu anlayışa dur denilsin. Tlf rendavu almak istiyorum güya rahatlık, tansiyonum çıktı. Sürekli güvenlik kod değiştiriyoruz. Bilgi işlemcinin mesaisi bitince herhalde, programda kendini iptal ediyor.
Cevap
Bu iş yapılacaksa neden halkın randevü alması gerekiyor.sonuçta her birey,in tc si var..Tc numarasın göre devlet kendisi randevü versin yoğunluk olmasın..
Cevap
199 'u arıyorum ama çalmadan telefon düşüyor. İnternet üzerinden almaya çalışıyorum, internet açılmıyor. nasıl halledicem birisi yardımcı olabilirmi.. ?
Cevap
milletin işini zora sokuyorlar gayeleri fazla para ödetmek sen milletin işini zora sokmak içinmi maaş alıyorsunuz tayyip beyde diyor biz yaşamı kolaylaştırmak için varız eskiden daha kolaydı sen geldin dahada zorlaştı yamak
Cevap
İnternet üzerinden randevu almaya çalışıyorum telefonuma gelen onay kodunu defalarca girmeme rağmen kabul etmiyor. Resmen sinir harbi... 199u aradım dakikalarca bekliyorum yanıt veren yok. Devletten boşa maaş alan o kadar insan varken 2 tane fazladan insan koyamıyormusunuz telefonun başına. Yetkililer ne iş yapar biri açıklayabilir mi?
Cevap
60 dk bekliyorum cevap yok nasıl kurumsa
Cevap
1 saat bekliyorum yanıt alamıyorum bir randevu vereceksiniz bukadarmı zor neden zorlaştırıyosunuz.
Cevap
bunlllar boyyyyyllleee isteee 199 5 e kadar calsyormus
Cevap
Yapılan açıklama ile haklısınız.Ama biz vatandaşlarda haklıyız..Belki de Alo 199 yanında iki hat daha olsa biraz daha rahatlamaz mı ki acaba diyorum.Hepimize kolay gelsin,teşekkürler.
Cevap

Yorum ekle