Yeni Kimlik İçin Randevu Alamıyorum, Alo 199 Cevap Vermiyor!

yeni kimlik randevu alamıyorum

Nüfus Cüzdanlarının yerini dağıtılan Yeni Kimlik Kartlarını almak için randevulu yada randevusuz olarak Nüfus Müdürlüklerinden herhangi birine  başvuru yapabilirsiniz. Ancak son günlerde yaşanan ve bizlere ulaşan en büyük sorunların başında randevu alamama sıkıntısı gelmektedir.  Bu konu hakkında aşağıda yer alan açıklamalarımızı dikkatli bir şekilde okumanızı tavsiye ederiz.

 

YENİ KİMLİK KARTI İÇİN RANDEVU ALMAK ZORUNDA DEĞİLSİNİZ ANCAK...

Nüfus cüzdanlarınızı  çipli kimlik kartları ile değiştirmek için randevu almak zorunda değilsiniz. Ancak son günlerde Nüfus Müdürlüklerinde büyük bir yoğunluk yaşanmaktadır. Yaşanan bu izdihamın sebebi Yeni Kimliklerin vatandaşlar tarafından çok fazla benimsenmesi ve aşırı derecede talep edilmesidir.

Sponsorlu bağlantılar

 

YİNE DE RANDEVU ALMADAN BAŞVURU YAPMAYIN                 

Yukarıda ki başlıkta da belirttiğimiz gibi, randevu almadan başvuru yapabilirsiniz. Ancak Nüfus Müdürlüklerinde şu sıralar büyük bir yoğunluk yaşanmaktadır. Randevu almadan başvurmanız durumunda fazlaca bekleyebilir yada işinizi halledemeden evinize dönebilirsiniz. Tabi ki küçük şehirlerdeki yoğunluk metropollerdeki kadar olmayacağı da aşikardır.

 

YENİ KİMLİK RANDEVUSUNU NEDEN ALAMIYORUM?

Çipli kimlik kartlarını almak için randevu alamamanızın birkaç nedeni bulunmaktadır. Bunlardan ilki yaşanan aşırı talebin internet ortamında yada Alo 199 Çağrı hattında da yaşanıyor olmasıdır.

Biran da bir çok insanın internet ortamında randevu almak istemesi geçici sıkıntılara sebep olmuş, ancak bu sorun tamamen çözüme kavuşturulmuştur.  Aynı şekilde Alo 199 Çağrı hattında da yaşanan geçici sorunların tamamen çözüme kavuşturulduğunu ifade etmek isteriz.

Bir diğer sorun ise önümüzde ki günlerin bütün randevuları dolmuş durumda. Hatta bazı yerlerde önümüzde ki  iki ayın randevuları dolmuş durumda.

 

RANDEVU ALMAK İÇİN DAHA FAZLA GEÇ KALMAYIN

Her geçen gün yeni kimlik kartlarına olan talebin arttığını belirtelim. Çünkü bir çok vatandaş üç yılı beklemeden bir an evvel yeni kimliğini almak istemekte. Hatta kimlik kartlarını alıp, çevresine götürdükten sonra bu talep çevresi tarafından da iyice artmaktadır.

Dolayısı ile önümüzdeki süreçte randevu tarihleri daha da ötelenebilir.

Sponsorlu bağlantılar

 

 

RANDEVU DA YAŞANAN YOĞUNLUK NE KADAR SÜRER

Randevu yada başvuruda yaşanan bu yoğunluğun zaman içerisinde azalacaktır. Birde bu yoğunluğun sebebi yeni kimliklerin toplum tarafından çok beğenilmesi olduğunu ve üç yılın sonunu beklemeden bir an önce almak istemelerinden kaynaklı olduğunu belirtelim.

Nüfus Müdürlükleri çok iyi hazırlandı bu sürece. Hatta ilerleyen süreçte pasaport ve ehliyet dağıtımları da Nüfus Müdürlükleri tarafından yapılacak. 

 

RANDEVU ALAMIYORUM ANCAK  İŞİM ÇOK ACİL

Bu durumda olan kişilerin zaten randevu almadan başvuracağını belirtmiştik. Bu şekilde bir durumu olan kişilerin sabahın  erken saatlerinde gitmesinin faydalı olabileceğini belirtelim. Aksi taktirde günün geç saatlerine kadar beklemek zorunda kalabilir yada işinizi tamamlamadan evinize dönmek zorunda kalabilirsiniz.

Bu durum karşısında sabahın erken saatinde giderek başvurunuzu yapınız. Ayrıca Nüfus Müdürlüklerinde görevli memurları lütfen anlayışla karşılayınız. Bu yoğunluğun geçici olduğunu unutmayınız.

 

Yeni kimlik randevu alma

Alo 199 Hattı

 

2.6363636363636 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Oylar 2.64 (11 Oylar)

Yorumlar

İnternetten randevu aldım.Bi gittim sistem aynı saate 36 kişiye randevu vermiş.
Sonuç mal mal bekliyoruz.
Sorumlu hesap veriyor mu?

???
Cevap
Odenememe sebebi son ödeme tarihi geçti, bankadan para geri gönderilmiş diye e.devlette bilgi gelmiş 149btl yi nasıl alabilirim
Cevap
Noterde işimi yapamadım git kimlik değiştir dediler gittim randevu dediler aradım 3 ay sonra dediler.. Bu ne kardeşim kendi ülkemde kimliksiz damgası yedim.. Facebook ta gezerken Tescil İşlemleri adında bi sayfayla karşılaştım adamlar işin kurdu olmuş ertesi güne randevu buldular bana aldıkları para helal olsun aylarca müşteri bulamadığım evimi satabildim
Cevap

Yorum ekle